ŞARTSIZ BAĞIŞ

Dikkatinize önemle sunuyoruz;

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde büyük yıkıma yol açmış ve 13,5 milyon insanımızın yaşamını etkilemiştir. İzmir Büyükşehir Belediyesi ilk andan itibaren depremin mağdurlarına acil destek ulaştırabilmek için harekete geçerek karadan, havadan ve denizden çok kapsamlı bir tedarik zinciri kurmuştur. Yüzlerce tır ve kamyon, gemi ve uçakla önceliklehayati önem taşıyan acil kurtarma malzemesi ve personeli karayolu, uçak ve gemilerle afet bölgesine ulaştırmıştır.

Aynı zamanda Hatay’da büyük bir yardım merkezi oluşturulmuş, Adıyaman, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ta da koordinasyon merkezleri hayata geçirilmiştir. Tüm deprem bölgesine yardımlar bu noktalardan artarak ulaştırılmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesindeki kurumsal gücünü her geçen gün arttırarak kriz belediyeciliği hizmetlerini, bölgede uzun süre, tam kapasiteyle vermeye devam edecektir.

Bu büyük afetin altından yine el ele vererek, kol kola girerek, dayanışmamızla kalkacağız.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından afet bölgesine taşınacak destek ve hizmetlere karşılıksız bağış ile katkı yapmak isteyen kişi ve kurumlar için iletişim bilgilerimiz aşağıda bulunmaktadır.